Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Miniatyrtavlor 5191054



*

nr 519 1054


Miniatyrtavlor

Lenght: ()


3st, 1800-tal


Estimate:

100

Sold:

SEK 650

Auction date:

Monday April 14 2008
at 16:02:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/4 22:56:06 1      300 kr
8/4 22:56:29 1      300 kr
10/4 19:56:08 2      150 kr
10/4 19:56:29 2      250 kr
10/4 19:56:43 2      350 kr
12/4 10:54:03 3      Vinnande bud
13/4 19:57:14 4      500 kr
14/4 11:48:33 5      600 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller miniatyrtavlor vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr